Klubben holder lukket i den kommende uge (D. 9/11-15/11) pga. et covid-19 tilfælde

Kære alle medlemmer, forældre og instruktører/hjælpetrænere

Vi har desværre dd. fået oplyst, at en af vore medlemmer er testet positiv (pågældende blev smitte af en lærer på skolen). De medlemmer, forældre, instruktører og hjælpetrænere på fire af vores hold, der bliver berørt ift. isolation og test (som skal ske/bookes gennem smitteenheden) har fået besked direkte fra os tidligere i dag.

Da der er fire af vores hold med tilhørende instruktører/hjælperenere der er involveret har vi valgt at lukke for al træning i klubben den kommende uge dvs. fra og med mandag, den 9/11 til og med søndag, den 15/11. Det gælder al træning også selvtræning mv. ! Kupgradueringen planlagt til 14/11 udskydes til senere i november. Nærmere besked om det tilgår.

Vi forventer at åbne i fuldt omfang igen mandag, den 16/11.

Har du/i spørgsmål, så kontakt undertegnede på tlf. 21730333.

Vi glæder os til at se jer alle igen !

De bedste Moo Sa hilsner

Pva. bestyrelsen - Torben